KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299312
nr 1429 9312
Hjalmar Eldh
(1881-1953), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1899, Marin. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Hjalmar Eldh, svensk målare och grafiker född 1881, död 1953.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:58:13
28/10 08:30:00
100 kr
1/11 18:53:13
Hjalmar Eldh
Läs mer om Hjalmar Eldh